Nagy Zoltán

a kuratórium tagja

Nagy Zoltán 1964-ben született Püspökladányban, egyetemi tanulmányait Budapesten végezte, 1988-ban szerzett diplomát a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen, agrárközgazdászként.

Mezőberényben a helyi termelőszövetkezetben kezdett el dolgozni közgazdasági osztályvezetőként, majd főkönyvelő/pénzügyi vezetőként. 1992-ben a szövetkezet közgyűlése megválasztotta a tsz elnök-végelszámolójának, amely 1994-ben zárult le.

A következő 5 évben az ország egyik legnagyobb agrárintegrátoránál, a náduvari  KITE Rt.-nél közgazdasági igazgatóként folytatta, ahol feladata a társaság pénzügyi, számviteli, közgazdasági és munkaügyi rendszereinek, szervezése, irányítása volt.

2000-től, közel 5 éven keresztül a Postabank és Takarékpénztár Rt., Debrecen, Vár utcai fiókjában banküzemi osztályvezetőként dolgozott.

2005-től saját vállalkozásának felépítésével foglalkozott, a családi tulajdonú társaság  ügyvezetőjeként  uniós és hazai forrású pályázatok menedzselésével, forrásközvetítéssel, pénzügyi tanácsadással foglalkozott.

2013. nyarától dolgozik jelenlegi munkahelyén, a GRÁNIT Bank Zrt.-nél, ahol compliance terület vezetőjeként, vezérigazgató-helyettesként aktív részese a bank nemzetközi szinten is szinte példa nélküli, töretlen növekedésének. A Bank a kezdeti néhány 10 milliárdos forintos mérlegfőösszegről mára egy 1000 milliárd forintot is meghaladó mérlegfőösszegű, stabil, jelentős eredményeket elérő középbankká vált.

2014-ben Áder János, a Magyar Köztársaság Elnöke a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetésben részesítette a magyar vállalkozások fejlesztésében végzett eredményes szakmai tevékenységéért.

Nős, 2 gyermek édesapja. Aktívan sportol, a budapesti 1. osztályú bajnokságban versenyszerűen asztaliteniszezik.