A Rudolf Kalman Óbudai Egyetemért Alapítvány a nevéhez híven az Óbudai Egyetem fenntartására jött létre.

Tevékenységeink fő célja az oktatás minőségének fejlesztése, valamint a hallgatók jóllétének elősegítése sport-, kulturális- és szabadidőprogramokon keresztül. Ezen célok megvalósítására az alapítványban négy fő egység van jelen, úgymint az Óbudai Egyetem, a Római Nonprofit Kft., a Science Pillar Nonprofit Kft., valamint a Széchenyi Alapok Zrt.

Dr. Cser-Palkovics András

a kuratórium elnöke

Dr. Cser-Palkovics András 1974-ben született Székesfehérváron. Jogi diplomáját és Európai Szakjogász végzettségét a Pécsi Tudományegyetemen szerezte, ezt követően a Videoton vállalatcsoportnál helyezkedett el jogi előadóként, ahol a szakvizsgát követően jogtanácsosként dolgozott.

2002 óta Székesfehérvár Megyei Jogú Város közgyűlésének tagja, 2006-2014 között országgyűlési képviselő.

2010 óta Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere. Városvezetői programjában kiemelt szerepet kapott a székesfehérvári felsőoktatás, valamint felnőttképzés intenzív fejlesztése, a város nehéz- és feldolgozóipari szektorainak helyben gondozott tudástőkével való duzzasztása.

Vezetése alatt lépett együttműködésre Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata az Óbudai Egyetemmel, mely az Alba Regia Műszaki Kar születését eredményezte. Dr. Cser-Palkovics András prioritásnak tartja a fiatalok, a leendő és jelenlegi hallgatók elvárásainak lehető legteljesebb kiszolgálását mind a felsőoktatási, mind az önkormányzati lehetőségek tekintetében, emellett régi szószólója a munkaerőpiac és az egyetemi szféra erősebb szimbiózisának.

A digitális, illetve robotikai oktatás és felnőttképzés elősegítéséért, az Alba Innovár Digitális Élményközpont létrehozásáért 2018-ban a „Digitális Oktatás Nagykövete” díjat vehetett át az IVSZ-től.

2019-ben elnyerte az „Év Polgármestere” kitüntetést.

2021-23 között a Rudolf Kalman Óbudai Egyetemért Alapítvány kuratóriumi tagja, 2023. márciusban választották a testület elnökévé.