November 23. az Óbudai Egyetem napja!

2009-ben ezen a napon hagyta jóvá a magyar országgyűlés az Óbudai Egyetem létrejöttét jelentő törvényjavaslatot, amelynek köszönhetően 2010. január 1-jével létrejött a Budapesti Műszaki Főiskola jogutódjaként az Óbudai Egyetem.

Intézményünk azóta a 21. századi ipar kihívásainak megfelelően új és fenntartható fejlődési pályára állt, és mára a képzési profiljába tartozó kutatások és az ipari fejlesztések tekintetében hazánk és a közép-kelet-európai régió meghatározó egyetemévé vált. Messziről indultunk, de voltak és vannak is céljaink, amelyekért érdemes küzdeni.