Műhelykonferencia az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán

Gyártó cégek, robotforgalmazók, integrátorok képviselői és az egyetemi polgárok gyűltek össze március elején az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán, hogy egy műhelykonferencia keretében „A robotika helye és szerepe a felsőoktatásban” kérdéskört megvizsgálják. A rendezvényen dr. Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere köszöntötte a megjelenteket, majd Dr. habil. Galambos Péter, az Egyetemi Kutató és Innovációs Központ főigazgató-helyettes (EKIK) és Prof. Dr. Györök György dékán nyitotta meg az egyetem képviseletében.

Dr. Cser-Palkovics András köszöntőjében arról beszélt, hogy a robotok már nem csak a gazdaság, hanem az élet számos egyéb területén is jelen vannak. Kiemelte: mind a város, mind az egyetem egyik fő célkitűzése, megadni a lehetőséget a jelen és a jövő munkavállalóinak, hogy megismerjék a robotika területét és megtanulják használni azt. Hangsúlyozta, hogy „nagy felelősségünk van a diákok felé, hiszen ők már ebben a világban fognak felnőni. Székesfehérváron is egyre több gyárban használják ezeket a gépeket, ez pedig igényli azt a munkaerőt, aki tudja őket kezelni.”

Forrás: OE Honlap