Hallgató felvételi rekord

Soha ennyi hallgatót nem vett még fel az Óbudai Egyetem fennállása óta, úgy, hogy tartottuk a minőségi követelményeket. 27,2 százalékkal nőtt az Óbudai Egyetemre felvettek száma. 3660 fiatal kapott tegnap este üzenetet arról, hogy sikeresen felvételizett az Óbudai Egyetem valamely műszaki, informatikai, illetve gazdasági képzésére. Ez komoly siker annak fényében, hogy néhány kivételtől eltekintve elvárás volt az emelt szintű érettségi, és minimum pontszámot is meghatároztunk. Az ÓE a felvettek számát tekintve a 8. legnépszerűbb magyar egyetem, illetve a legkeresettebb fővárosi székhelyű intézmények közé tartozik az ELTE-vel, a BME-vel és a BGE-vel egy sorban.

Forrás: OE Facebook