Prof. Dr. Kovács Levente

a kuratórium tagja

Prof. Dr. habil. Kovács Levente 2000-ben szerzett villamosmérnöki diplomát a Temesvári Műszaki Egyetemen, egyészségügyi mérnöki MSc-t pedig 2011-ben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME).

PhD-ját 2008-ban védte meg szintén a BME-n. Kutatási területei főként a modern irányításelmélet és az élettani szabályzások, melyek keretében több mint 450 nemzetközi folyóiratcikket és referált nemzetközi konferenciacikket publikált. Kumulált impakt faktora 100 fölötti, h-indexe 24.

Jelenleg – 2019 óta – az Óbudai Egyetem rektora, korábban oktatási rektorhelyettese, valamint a Neumann János Informatikai Karának egyetemi tanára.

2013-ban habilitált kiváló eredménnyel. Az Alkalmazott Informatikai és Alkalmazott Matematikai Doktori iskola és az Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanács törzstagja, az Élettani Szabályozások Tudásközpont vezetője.

2012-2015 között a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János ösztöndíjasa.

2009-től az IEEE szervezet tagja, 2018-tól IEEE Senior Member. 2012-től az IEEE EMBS és IEEE SMC, 2013-tól pedig IEEE CSS Society-k tagja. 2017-től az IEEE magyarországi szervezetének (Hungary Section) elnöke, előtte 2010-től tagságért felelős tisztségviselő, 2013-tól az szervezet alelnöke. 2015-től az IEEE SMC Hungary Chapter, valamint 2018-tól az IEEE CSS Hungary Chapter elnöke.

Tagja egyúttal a nemzetközi automatizálási társaság (IFAC) orvosbiológiai testületének (TC 8.2) és irányítástechnikai oktatási testületének (TC 9.4), és 2010-től a Magyar Diabétesz Társaságnak.

2015-ben az EU legkompetitívebb kutatási pályázatának, az ERC StG-nek nyertese.